חוגי העשרה

מדוע תוכניות העשרה?

חוגי העשרה מהווים כניסה לעולם האומנויות והמדעים תוך כדי התנסות, לימוד וחוויה, כל זאת תוך תשומת לב לגיל הילד וליכולתו הקוגניטיבית, כושרו הפיזי והרגשי.

תפקידם של חוגי העשרה לסייע לילדים לפתח מיומנויות שונות, להעשיר את עולמם הרוחני והלימודי, לעודד סקרנות ולהכיר תחומי עניין חדשים.

אנו מפעילים ב "אופק" מגוון רחב של פעילויות העשרה ומקפידים לאזן בין חוגים המפתחים כושר גופני, כמו חוגי הספורט, בין חוגים המפתחים יכולות של חשיבה קוגניטיבית כמו חוגי למידה ומשחקי חשיבה ובין חוגים המפתחים את הדמיון ועונים על צרכים רגשיים כמו חוגי תאטרון, דרמה, מוסיקה, אומנות יצירה ועוד.

מספר רב של מחקרים בחנו את התקדמות הילדים אשר השתתפו בתוכניות העשרה ונוכחו לגלות כי הילדים אשר השתתפו בתוכניות אלו גילו ידע נרחב יותר במגוון תחומים, בטחון עצמי גבוה, יצירתיות, התמדה והשקעה.

מאפייני תוכניות ההעשרה

מדריכים מקצועיים ומוסמכים – החוגים מועברים ע"י מדריכים מקצועיים ומוסמכים אשר עברו הכשרה ארוכה בתחום והינם בעלי ניסיון רב.

הכשרות – במהלך השנה עוברים המדריכים השתלמויות (כל אחד בתחום פעילותו) והכשרות מקצועיות לשימור ושיפור איכות הפעילויות ודרך יישומם.

תכנית שנתית מותאמת – החוגים מועברים תחת הקפדה רבה בהתאם לתוכנית שנתית שנבנתה ופותחה ע"י אומני החשיבה בארגון בכל תחום ולכל מגזר.

אביזרי איכות – אנו רוכשים ומפתחים באופן עצמאי ערכות הפעלה בעלי איבזור איכותי התואם לגילי הילדים ולצרכי החוג.

קהל היעד – התוכניות מיועדות לילדי הגנים ולכיתות א'-ד'

חוגי העשרה במסגרת צהרוני "אופק" מפתחים וחושפים את הילדים לשלל חוויות אשר לא היו נחשפים להם ביום יום, ומלמדות את הילדים רבות על עצמם, בין אם תכונות אופי שליליות שעליהם לשנות או תכונות אופי חיוביות שעליהם לחזק. משום כך חשוב מאוד לקיים חוגים שונים ומגוונים.

ממגוון חוגי ההעשרה שלנו

חוגי הבית שלנו

דרמתיקה

חוג דרמה משולב למידה לפיתוח החשיבה. החוג מקנה: תשתית לחשיבה כמותית ולהבנה מעמיקה של עקרונות המתמטיקה, עידוד הסקרנות ופיתוחה ככלי למידה, העשרת מושגים והרחבת אוצר מילים, פיתוח קשב והתמקדות, תשומת לב לפרטים, פיתוח היכולת לפתרון בעיות וטיפוח הדימוי העצמי בקרב הילדים.

מדע וטכנולוגיה

החוג משלב ניסויים מדעיים, למידה מגדולי המדענים ששינו את העולם, תופעות טבע, חלל, חושים ותחומי עניין מרתקים נוספים שיעודדו את הסקרנות ואת הרצון לחקור ולגלות.

תנועה וקצב

כל פעילות ספורטיבית מפתחת את הילד פיזית, ומפצה על חוסר הפעילות הגופנית והפגת מתחים פסיכולוגיים. הם מועילים הן לילדים בעלי פעילות מוגברת לאיזון האנרגיה, והן לילדים פסיביים למניעת עודף משקל.

חוגים נוספים

משחקי חשיבה

גירוי המח וחשיבה יצירתית ובנוסף עידוד לחשיבה לוגית מתמטית, שיפור יכולות זיכרון וריכוז, קבלת החלטות, ראיה חזותית ומרחבית, שיתוף פעולה, תחרותיות, סבלנות וסובלנות, ניצחון והפסד, מתן כלים לפתרון בעיות ועוד.

ריקוד (זומבה, מחול ועוד)

תורמים להתפתחות של יציבה נכונה ותחושת קצב טובה. בנוסף, הם עוזרים להתגבר על ביישנות, ולפתח את הבטחון העצמי.

דרמה ומשחק

חוגי דרמה מעוררים את הדימיון ויסייעו לילדים הביישנים להיפתח ולשפר את כושר הביטוי והבטחון העצמי ולכוכבים האמיצים להפגין את כשרונם הטבעי.

ציור ופיסול

בחוגים אלו נוצרת תחושת יופי ופיתוח המוטוריקה העדינה של הילדים.

מוסיקה

מפתחת את האוזן המוזיקלית של הילדים, מיומנויות מוטוריות עדינות ומגלה כשרונות צעירים.

טניס

חוג המשלב למידת עקרונות בפיסיקה הנדסה, לוגיקה ומתמטיקה לצד משחק, הנאה ושעשוע.

משחקי חברה וגיבוש

מלמדים עבודת צוות וכיצד להשיג מטרה משותפת.

המדריכות שלנו

שם מלא

אני מאמין

שם מלא

אני מאמין

שם מלא

אני מאמין