תרמו עכשיו

יחד, ניצור אופק חדש עבור הילדים האלרגיים

עמותת "אופק" נוסדה בכדי להעניק צוהר לעתיד טוב יותר לילדים ונוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית ובכדי לצמצם פערים חברתיים בתחום החינוך. העמותה נוסדה בשנת 2001 על ידי אנשי חינוך בעלי ניסיון וותק רב שנים בהוראה ובניהול אשר ראו בצמצום פערים חברתיים יעוד וחזון. הם חרטו על דגלם ליצור שינוי באמצעות מסגרות חינוכיות המעניקות חינוך וטיפול באיכות גבוהה וללא פשרות.
אופק מפעילה צהרונים בגני ילדים ובבתי ספר יסודיים ברחבי הארץ, מרכזי למידה והעשרה ותוכניות העשרה לגיל הרך ובכך מעניקה תשתית חינוכית איכותית לדור העתיד של המדינה.
 

אנחנו כאן כדי לשנות

כעמותה הקשובה לרחשי החברה הישראלית, אופק שמה לה למטרה לתקן את העוולה החברתית בנושא מימון הסייעות לילדים אלרגניים בצהרונים. אופק היא העמותה היחידה המציעה פתרון מעשי, בר ביצוע המבוסס על תשתית וידע קיימים ומוכחים.
 
ברשת הצהרונים של אופק עשרות ילדים בעלי אלרגיה קשה ומסכנת חיים. מדובר בילדים קטנים עם אלרגיה למזון כגון שומשום, דגים, חלב, ביצים, בוטנים ואגוזים, שעלולים להיות בסכנת חיים במידה ויחשפו למזון אליו הם אלרגיים. הסייעת, המלווה אותם במהלך יום הלימודים, מסיימת את תפקידה בשעה 14:00 ולאחר מכן נותרים הילדים ללא השגחה צמודה. עבור ילדים אלרגיים, שבע דקות הן זמן קריטי. זמן בו מבוגר אחראי צריך להזריק להם מיד אדרנלין ולדאוג לפינוי מהיר לבית החולים. הסכנה היא מוחשית ומיידית.
 
אנו מבינים את הקושי והסיכון הכרוך בהשארת ילד אלרגי ללא השגחה צמודה ומבינים שסייעת צמודה עבור ילדים אלו יכולה להציל את חייהם. ללא סייעת, ילדים אלו לא יכולים להיות בטוחים בצהרון ככל בני גילם. העסקתה של סייעת אישית צמודה, אשר תוכל לתת מענה מהיר ובטוח בעת הופעת תגובה אלרגית הינה יקרה ומסתכמת בכ-2600 ₪ בחודש עבור כל הורה. עקב בעיית המימון הקשה, הילדים האלרגיים נותרים למעשה ללא מסגרת.
את המצב הזה אנו באופק רוצים לשנות.
 

כיצד המימון יעזור?

כמערכת משלימה עמותת אופק מעניקה לילדים מסגרת חמה, מכילה וחובקת, העוטפת אותם בחום ואהבה. אכפת לנו מכל ילד וילדה והיינו רוצים שכולם יוכלו להיות בטוחים ובריאים ולחוות ילדות מאושרת. על ידי מימון הסייעות המיוחדות נמנע מהילדים את הבידוד החברתי ונאפשר להם להנות מסביבה תומכת וחברתית ממש כמו שאר הילדים בגילם. בנוסף נסייע גם להורים המתקשים כלכלית שבעקבות המימון יוכלו להשתלב שוב במעגל התעסוקה.
 

איך אתם יכולים לעזור לילדים?

אתם יכולים לגרום לזה לקרות-אתם יכולים לעשות את השינוי.
בזכות התרומה החשובה שלכם נוכל להעסיק את הסייעות המיוחדות ולהעניק  לילדים ולהוריהם את ההזדמנות לחיות חיים רגילים ממש כמו כולם.
אנו מודים מראש על כל תרומה אשר תתקבל ומבטיחים לספק למענכם עדכוניים חיים על השינוי שנוצר במסגרות של אופק בזכות תרומתכם האדיבה.
על מנת לעזור לנו  להשיג את המימון ולעשות את השינוי ולתרום אנא לחצו כאן ותבוא עליכם הברכה.